השיטה 3+: משכירה לעצמאית

  • Home
  • /
  • השיטה 3+: משכירה לעצמאית

שלב 1: הגדרת הרעיון והחזון שלך

1. חיפוש הכיוון המתאים לך בחיים: נחפש את הכיוון שיאפשר לך חיים של סיפוק ומשמעות תוך כדי התייחסות לתכונות האישיות שלך, לחוזקות שלך, לאינטואיציה שלך ולמציאות. תרגילים, כלים אימוניים ודמיון מודרך יעזרו לך לחדד את הדברים ולמצוא תשובות מדויקות. בסוף התהליך נבנה חזון בעזרת דמיון מודרך ושאלות אימוניות.

2. עבודה על הפחדים ועל דפוסים שיכולים לעכב אתך בתהליך: מדובר על פחדים, מחשבות מגבילות, חוסר ביטחון עצמי, קושי להתבטא, קושי להתחבר לעצמך וכו'. הליווי יאפשר לך לראות את המציאות מזווית חדשה, לחשוב אחרת, לגייס אמונות חדשות, להתמודד עם פחדים ולרכוש כלים שיעזרו לך להתמיד בתהליך ובשינוי.

3. בניית תוכנית פעולה להשגת החזון: כאן את מקבלת תוכנית פעולה מפורטת המכילה את כל שלבי הפעולה הדרושים כדי להגיע למטרה שאת בוחרת. 

שכירה או עצמאית? לפעמים מתלבטים  האם לפתוח עסק, וזו התלבטות לגיטימית מאוד ומובנת. חלק מהלקוחות באמת מעדיפים להישאר שכירים אך בתחום חדש ומספק או במקום עבודה חדש שהם אוהבים. בסופו של דבר, הם קמים שמחים לעבודה ומרגשים משמעות ושייכות. 

שלב 2: שלב הגשר ועבודה על מטרות ביניים

התהליך נמשך כמה חודשים ולעתים גם שנתיים עד שלוש שנים. במשך התקופה הזו מתעורר לפעמים צורך בשלב ביניים.  שהוא תקופה המאפשרת לך לבנות את עצמך מחדש, לרכוש מקצוע ולגייס כסף ואומץ לפני פתיחת העסק. בשלב הזה את יורדת לשטח ומתחילה לבצע את תוכנית העבודה, צעד צעד ובקצב שלך. כאן אני שותפה לדרך באופן צמוד על מנת לעזור לך, לעודד אותך ולגרום לך להאמין בעצמך ובחזון שלך. 

שלב 3: הקמת העסק

שלב הקמת העסק משלב את שני תחומי המומחיות שלי: ייעוץ שיווקי ואימון עסקי ואישי. השילוב מאפשר לבעל העסק לקבל ייעוץ מקצועי וכן תמיכה אישית להצלחת העסק שלו.

1.      ייעוץ שיווקי בגיבוש מהות העסק

– בדיקת רעיונות וגיבוש רעיון עסקי.

– ייעוץ שיווקי בחידוד מהות העסק כולל הגדרת נישה, קהלי מטרה, בידול, מיצוב ועוד. המטרה היא לייצור בידול, כלומר להיות שונה מהמתחרים, ולמשוך את תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאלים שלך.

2.      הגדרת תוכנית שיווקית

– ייעוץ שיווקי בגיבוש דרך/ אסטרטגיה שמתאימה לך.

 – ייעוץ שיווקי בהכנת תוכנית פעולה מעשית המציגה כל השלבים הדרושים כדי לצאת לדרך, כולל בחירת ערוצי שיווק, תקציבים ולו"ז.

3.      פתיחת העסק ובניית תשתית שיווקית

התוכנית בידך ועכשיו צריך ליישם אותה. כאן אני שותפה לדרך ואת כבר לא לבד. התפקיד שלי הוא לעזור לך לבצע את המשימות הרצויות, לעודד אתך, לחשוב אתך על הזדמנויות ופתרונות יצירתיים ולדאוג שאת מתקדמת לכיוון החזון שלך. אני אסייע לך בנושאים הבאים:

– בחירת רו"ח, סטטוס לעסק ופתיחת העסק.

– ייעוץ שיווקי במיתוג עסקי ואישי.

– ייעוץ שיווקי וליווי בהכנת התשתית השיווקית הכוללת: מיתוג, לוגו, כרטיסי ביקור,  הכנת מחירונים, הכנת הצעות מחיר, גיבוש מבצעים ועוד.

– ייעוץ שיווקי בתחום המכירות: הגדרת תועלות החברה, הכנת טיפול בהתנגדויות, נאום המעלית ועוד.

– תוכנית שיווק באינטרנט: ליווי בבניית אתר, דף עסקי בפייסבוק ועוד.

– ייעוץ שיווקי בפרסום, בגיבוש קמפיין, מעקב וניתוח של קמפיינים.

– הדרכה לגבי משימות חדשות עבורך

הערה: במידת הצורך, אני מפנה אתך לאנשי המקצוע הדרושים לתהליך, למשל מעצב, בונה אתרים, מקדמי אתרים ועוד.

4.      ביצוע, בקרה ושיפור

תכנון ביצוע ובקרה הם שלבים בסיסיים בניהול כל עסק והליווי יאפשר לך ללא ספק להשתפר לאורך זמן תוך ניתוח של נתונים / מצבים והפקת לקחים. אני אסייע לך בייעוץ שיווקי בנושאים הבאים:

– שיפור מתמיד של שיווק העסק בצורה ממוקדת ויעילה

– ייעוץ שיווקי בתחום ניהול בסיס נתונים וניתוחו: ניתוח מכירות, ניתוח סוגי לקוחות, הגדרה הלקוח האידאלי

– בדיקת המודל העסקי ורמת הכדאיות של המוצרים / השירותים השונים ועוד

– יצירת נוהלים וסטנדרטיים

– שיפור הצגה עצמית, הכנה לפגישות, מצגות ועוד.

– עבודה על שיפור מיומנויות המכירה

– ייעוץ שיווקי בתחום סקרי לקוחות (הכנת שאלון, ניתוח והפקת מסקנות)

5.      התנהלות אישית בעסק

כשמנהלים עסק, עולים כל מיני דפוסים שיכולים להפריע וכן מגלים מצבים חדשים שמעוררים שאלות. "היום עבר ולא הספקתי כלום", "הלקוח הזה מעצבן, הוא שואף ממני הרבה כוחות", "קשה לי לעבוד מהבית" "איך עושים הצעת מחיר?" "לא מסוגלת למכור את עצמי" ועוד ים של משפטים המשקפים מציאות מאתגרת.

אני מסייעת לך באימון וליווי בנושאים הבאים:

– עבודה על פחדים, חיזוק הביטחון העצמי ועוד,

– שיפור ניהול זמן וניהול אנרגיה,

– שיפור התנהלות מול לקוחות "שואבי אנרגיה",

– טיפול במצבי לחץ.

6.      צמיחת העסק ובעל העסק (לאורך זמן)

בהמשך נעסוק גם בפיתוח ערוצי הכנסה נוספים, גיוס עובדים (במידת הצורך) ונחדד יחד  את הגדרת הלקוח האידאלי שלך במטרה להתרכז בו ולהגדיל בצורה משמעותית את המכירות שלך.

 

אם יש לך שאלות לגבי הליווי והשיטה, את מוזמנת לבקר בעמוד יצירת הקשר ולשאול אותי כל שאלה במייל או בטלפון.

ואם עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלי, שיש בו מידע רב וכלים, או שאת רוצה לקבל את "המדריך לעסק המצליח", שהוא מדריך חינמי, תוכלי לעשות זאת דרך הטופס שנמצא כאן משמאל.

מילן ריבסקי