10 כללי הזהב לבעל עסק/ פרילנס

10 כללי הזהב לבעל עסק/ פרילנס
דף הבית
10 כללי הזהב לבעל עסק/ פרילנס

 

1. להיות בעל עסק – הבחירה להיות בעל עסק/ עצמאי נכונה רק בתחום שמעניין אתך ושאתה ממש אוהב. תשוקה זה שם המשחק! התשוקה תעזור לך לשמור על רמת מוטיבציה מאוד גבוהה גם בזמנים קשים. כמו כן, התשוקה היא המפתח למכירה מוצלחת, מכירה "מהבטן" המשדרת אהבה למקצוע.

 2. להיות בעל עסק – רק אם אתה מוכן לעבור את הקושי שבעניין. התמונה של בעלי העסקים בישראל ובעולם לא פשוטה. להיות בעל עסק זה סיפוק אדיר ויחד עם זאת, זו דרך מאתגרת, אחריות, דאגות … לכן כדאי לעצור לרגע ולברר את העניין לפני שאתה יוצא לדרך.
 

3. להיות בעל עסק – זה להיות פרואקטיבי, לדעת שאתה בונה את המציאות שלך, שאתה יוצר את ההזדמנויות שלך. אין בוס שאומר לך מה לעשות. אתה הבוס, אתה העסק שלך.

4.  להיות בעל עסק – זה להיות מחויב, מחויב לעצמך ולהצלחה שלך. זה לקום בבוקר ולהמשיך תמיד לכיוון המטרה שלך, בפוקוס.
 

5. להיות בעל עסק –  זה לדעת להציב מטרה ולבנות תוכנית צעד לאחר צעד שמביאה אתך למטרה.
 

6. להיות בעל עסק – זה להיות קשוב ללקוחות שלך. הם לב העסק. מה הם רוצים? מה הצרכים שלכם? למה הם קונים ממך?

 7. להיות בעל עסק – זה לדעת לנהל את הזמן ואת האנרגיה שלך. להגיד לא למה ששואב ממך אנרגיה וזמן למשל. לשים בצד משימות לא חשובות. לשים את הדגש על המשימות החשובות לעסק שלך.

8.  להיות בעל עסק – דורש ממך להיות חיובי ולעודד את עצמך לאורך כל הדרך. לרובנו יש נטייה לבקר את עצמו שלא לדבר על קולות פנימיים ומשפטים מהסוג "אני לא בנוי לזה, מה חשבתי לעצמי? עכשיו באמצע החיים? אני לא מספיק טוב..".  במקום הזה, עידוד ופרגון עצמי יעשו את ההבדל.

9.  להיות בעל עסק – זה להיות גמיש להשתנות ולחפש פתרונות לדברים שמעכבים אתך, דברים שלא עובדים בעסק אן דברים שאתה לא מסוגל לבצע. אי אפשר להמשיך בדרך מסוימת אם אתה רואה שאין תוצאות.

10. להיות בעל עסק – זה להיות בסביבה תומכת. קשה מאוד להתחיל שינוי, מקצועי או אישי בלי סביבה מפרגנת ותומכת. רוב המחקרים החוקרים את נושא ההצלחה, מדגישים את החשיבות של הסביבה שלנו. למשל, חשוב לחפש חבר שעשה את מה שאתה מתכוון לעשות, להתייעץ עם יועצים, לעבוד עם אנשי מקצוע, להיפגש עם בעלי עסקים אחרים ולדעת להגיד לא! לשים בצד הערות ואנשים "שיפוצצו בקלות את הבלון שלך".

prev
next

Leave a Comment