כיצד המדינה מסייעת לבעלי עסקים בתחילת דרכם או למי ששוקלים לפתוח עסק?

  • Home
  • /
  • מאמרים מומלצים
  • /
  • כיצד המדינה מסייעת לבעלי עסקים בתחילת דרכם או למי ששוקלים לפתוח עסק?
כיצד המדינה מסייעת לבעלי עסקים בתחילת דרכם או למי ששוקלים לפתוח עסק?
בלוג
כיצד המדינה מסייעת לבעלי עסקים בתחילת דרכם או למי ששוקלים לפתוח עסק?

אני תמיד מופתעת לגלות שבעלי עסקים רבים כמו גם שכירים המעוניינים להיות עצמאיים/ פרילנסרים, אינם יודעים שהם זכאים לשעות ייעוץ מסובסדות על ידי משרד הכלכלה באמצעות 'מעוף לעסקים קטנים'.

מדובר בשעות יעוץ המיועדות לעזרה בהצלחת פרויקט, בין אם מדובר בעסק קיים, ובין אם מדובר בשכיר או אדם ללא עבודה ששוקלים לפתוח עסק משלהם.

ברור לכול כי לא קל להיות עצמאי, ומעטים בלבד "נולדים עם זה".

🔹 הסטטיסטיקה מוכיחה זאת שוב ושוב. בכל שנה נפתחים בממוצע קצת יותר מ- 50,000 עסקים בישראל ונסגרים כ- 4,0000 עסקים, ואינני מדברת על תקופת הקורונה, שהיא תקופה יוצאת דופן.

🔹 מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי כ- 59% בלבד מהעסקים שהוקמו ב- 2014 שרדו את השנה החמישית שלהם. ואכן כל שנה נסגרים לא מעט עסקים בישראל (ניתן למצוא נתונים מדויקים לפי ענף באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

במקביל יש מחקרים רבים שמראים כי ליווי עסקי מגדיל בצורה משמעות את הסיכוי להצליח בעסק. הגיוני. נכון?

כמו בכל מיזם חדש, יש צורך להבין את כללי המשחק. מה עובד, מה עושים תחילה,  איך מתמודדים עם חששות, מי עונה על שאלות וכדומה. זהו עולם חדש ולא מוכר. ככל שנקדים לקבל ליווי מקצועי כך נוכל להבין את הדברים ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר כדי להצליח.

לפני כ- 10 שנים גם אני החלטתי להיות עצמאית (לאחר כ- 18 שנה כשכירה בתפקידים שונים בעולם השיווק) ובהתחלה הרגשתי אבודה. חשתי שנפתחה דלת לעולם שכלל אינו מוכר לי.

תקופה ארוכה הרגשתי שאני ממשיכה לחשוב "כמו שכירה" ולא הבנתי איך אני אמורה לחשוב ולהתנהג כעצמאית. בזכות הליווי שקיבלתי אז מיועצת של מעוף, אורנית מגנום, התקדמתי. בזכות הייעוץ חסכתי זמן רב, ונמנעתי מטעויות נפוצות.

האם ניתן לקבל שעות ליווי לפני פתיחת עסק?

כן. במקרה זה מגיעות לכם עד 15 שעות ליווי במחיר מסובסד.

👈  בדרך כלל לפני הקמת עסק, אני עוזרת ללקוחות להבין את המשמעות של להיות עצמאי ובודקת איתם עד כמה הדבר מתאים להם. אני מסייעת להם לחדד את הרעיון העסקי, להבין מהם הצעדים הדרושים, וכמובן תומכת בלקוחות ועוזרת להם לשמור על רמת מוטיבציה גבוהה.

מעבר להיותי יועצת אני גם מאמנת בהכשרתי, לכן לליווי נוסף היבט אישי-רגשי, והוא תופס מקום מכובד בליווי. ברוב המקרים ייעוץ בשיווק בלבד אינו נותן פתרון מלא על מנת להצליח, לכן במידת הצורך אנחנו עובדים על חיזוק ביטחון עצמי, על טיפול בפחדים ועל כל נושא אישי אחר שיכול לעכב את הלקוח.

אם אתם כבר בעלי עסקים, זכרו : אתם זכאים למינימום 20 שעות ליווי. עסקים גדולים יקבלו 60 שעות ויותר.

👈  בדרך כלל מטרת הליווי נועדה לשם הגדלת הכנסות. לשם כך נעבוד במישורים שונים לפי צורכי הלקוחות. נחדד את מהות העסק ואת קהלי היעד, נשפר את המודל העסקי , את השיווק ואת המסרים השיווקיים, נדייק את העמוד העסקי בפייסבוק , נשפר את מיומנויות המכירה של בעל העסק, את התנהלותו האישית ואת ניהול הזמן. כמו כן נעבוד על מחסומים מנטליים ועל כל נושא אישי שמעכב את בעל העסק.

מהו גובה ההשתתפות של הלקוח ?

נכון ליולי 2021, הלקוח משלם ליועץ 80 ₪ + מע"מ  לשעת יעוץ, מחיר שווה לכל נפש.

איך אפשר לנצל את הזכויות שלכם?

התקשרו לסניף של מעוף הקרוב לביתכם ובקשו פגישת אבחון. מכאן הדרך היא קלה ומהירה, והם ינחו אתכם בצעדים הבאים.

צעד ראשון: להלן קישור לסניפים השונים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים:

https://www.sba.org.il/

כל כמה זמן ניתן ליהנות מהשרות?

כל שנתיים תוכלו לבקש מחדש את שעות הליווי שמגיעות לכם!

מי אני?

שמי מילן ריבסקי ואני מאמנת עסקית ויועצת שיווק כ- 10 שנים. ההתמחות שלי היא ליווי יזמים בתחילת דרכם וליווי עסקים קטנים (עד 10 עובדים) . לאורך השנים רכשתי ניסיון רב עם בעלי מקצועות חופשיים ונותני שירותים כמו עורכי דין, רופאים, מטפלים, פסיכולוגיים, יועצים, מאמנים, אדריכלים ומעצבי פנים, יועצים , מורים, אומנים, בוני אתרים, גרפיקאים ועוד.

התחלתי את דרכי  כיועצת שיווק. אני בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בטכניון ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. במהלך 18 שנה, רכשתי ניסיון עשיר בשיווק ולפני 10 שנים, לאחר לימודי אימון במכללת רידמן, החלטתי שאני יוצאת לדרך חדשה, והפכתי להיות עצמאית.

יש לי תשוקה גדולה למקצוע שלי וללקוחותיי. אשמח מאוד ללוות אתכם ולעזור לכם להפוך את החלום למציאות.

בינתיים, אני מזמינה אתכם להתקשר אלי לכל שאלה ל- 054-6323772 ולבקר באתר שלי. [א1] 

בהצלחה רבה, מילן


prev
next

Leave a Comment